1380 Çocuk İşaret Diliyle İstiklal Marşı Okuma Rekor Denemesi Yapacak
İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 97. Yılında Bağcılar Belediyesi ilginç bir rekor denemesine ev sahipliği yapacak. Bilgi Evleri’nde eğitim gören 1380 öğrenci işaret diliyle İstiklal Marşı’nı okuyarak farklı bir rekora imza atacak.

Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yılı nedeniyle farklı bir çalışmaya imza atacak. Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek programda Bilgi Evleri İşaret Dili Kulübü öğrencileri bir rekor denemesi yapacak. Alanı dolduracak olan 1380 öğrenci el işaretleriyle İstiklal Marşı’nı seslendirecek. Öğrencilerin rekor denemesi, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edilecek.

“Tüm hemşehrilerimi çocuklarımızın yeteneğini izlemeye davet ediyorum”

Rekor denemesinin ardından kırmızı beyaz giyinmiş olan minikler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla bir gösteri yapacak. Öğrenciler bedenleriyle Afrin yazacak ve Türk bayrağı kareografisi oluşturacak. Öte yandan aynı gün Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında Çanakkale Savaşı’ndaki direniş öyküsünü anlatan Çanakkale Platosu’nun da açılışı yapılacak.

Bu tarihi gün için ilçe sakinlerine davette bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Dinlediğimizde bizi duygulandıran ve gururlandıran bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’nı 1380 çocuğumuz işaret diliyle seslendirerek bir rekora imza atacak. Bu özel günde bütün hemşehrilerimi çocuklarımızın yeteneğini izlemeye davet ediyorum” dedi.

Etkinliğe Davet 

Tarih :  12 Mart Pazartesi
Saat  :  14.00
Yer    :  Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı