Kent Konseyi genel kurul toplantısını yaptı

Kent Konseyi genel kurul toplantısını yaptı 

Bağcılar Kent Konseyi yılın ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Malatya Konağı’nda düzenlenen programa kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı ve daha güzel bir Bağcılar için görüş ve öneriler dile getirildi.

Bağcılar Kent Konseyi olağan toplantılarından birini gerçekleştirdi. Kent Konseyi Başkanı Kerim Aytekin Başkanlığı’nda Bağcılar Belediyesi Malatya Konağı’nda gerçekleştirilen programa Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Emniyet Müdürü Birol Usşen, muhtarlar ile ilçedeki kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Kerim Aytekin, Kent Konseyi’nin ortaya çıkışına ilişkin bilgiler verdi. Bağcılar Kent Konseyi olarak kanunlara bağlı olarak faaliyet gösterdiklerini ifade eden Aytekin, Bağcılar Kent Konseyi olarak gerçekleştirdikleri çalışmalara da değindi.

Kent Konseyi’nin siyasi bir oluşum değil, sivil toplum ağırlıklı bir istişare kurulu olduğunu ifade eden Kerim Aytekin, Kent Konseyi’nin oluşturacağı kurullar aracılığıyla hazırlayacağı raporları Belediye Meclisi’ne sunarak karar alma sürecine katkı sağlayacağını belirtti.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Eğitim ve sosyal kültürel çalışmalara değinen Çağırıcı, özellikle ortak kullanım alanlarına büyük önem verdiklerini ifade etti. Projelerden de bahseden Çağırıcı, Kent Konseyi’nin de kurullarını oluşturarak çalışmalarını artırması gerektiğini söyledi.

Toplantıya katılan Kent Konseyi üyeleri söz alarak önerilerde bulundu. Bir soru üzerine Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, yeni eğitim sistemine yönelik bilgiler verdi.