Görme Engelli Yavru Kediyi Hayata Bağladılar
Bağcılar’da sokakta ölmek üzere olan görme engelli bir aylık yavru kediye Bağcılar Belediyesi sahip çıktı. Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’nde ameliyat işlemleri dahil bütün sağlık kontrollerini yaptıkları yavru kediyi veterinerler kendi elleriyle besliyor. Barınak çalışanları, hayatını kurtardıkları ve Maskot ismini verdikleri yavru kediyi sevgiyle yaşama döndürdü.

Bağcılar Güneşli Mahallesi’nde gözleri görmeyen bir yavru kedinin sokak ortasında kaldığı ihbarı üzerine Bağcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü veterinerleri harekete geçti. Belirtilen adrese giden ekipler, yol kenarında ezilme tehlikesi bulunan yavru kediyi Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’ne götürdü.

Barınakta veteriner hekimler tarafından yapılan muayenede bir aylık olan yavru kedinin gözlerinin görme yetisini kaybettiği anlaşıldı. İki gözü de enfeksiyonlu olan kedi hemen ameliyata alındı. Yapılan operasyon sonucunda gözlerden biri kurtarılırken diğeri alındı. Görme engelli yavru kedi şimdi tek gözüyle sadece ışığı seçebiliyor.

Maskot’un beslenmesinden bakımına kadar her şeyiyle yakından ilgileniyorlar

Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi görevlileri, yavru kediye “Maskot” ismini verdiler. 5 aylık olan Maskot’un bakımını üstlenen çalışanlar onu sevgiyle büyütüyor. Maskot’un beslenmesinden bakımına kadar her şeyiyle yakından ilgileniyorlar. Yavru kedinin sağlığının iyi durumda olduğunu söyleyen Veteriner Hekim Yunus Giray Özarslan, “Maskot’u bulduğumuzda ölmek üzereydi. İlk müdahaleyi yaptığımızda gözlerinin görmediğini belirledik. İki gözünde de enfeksiyon vardı. Tedavisiyle 1.5 ay uğraştık ve sağlığı için eliminden geleni yaptık. Görmüyor ama sağlığı çok iyi. Artık burası Maskot’un yuvası oldu” dedi.

Oluşturma Tarihi 03.10.2019