Engelliler Rehabilitasyon Merkezi

 

"Önce insan " sloganıyla yola çıkan Bağcılar Belediyesi; ilçede yaşayan bedensel engellilerin de ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkanlarını seferber etmektedir.Bu konuda Belediyenin önemli hedeflerinden biri olan, Rehabilitasyon Merkezi açılmış ve tam donanımlı bir merkez haline girmiştir.Burada engelli vatandaşlarımızın hem tedavileri hem de her türlü eğitimleri gerçekleştirilerek hayata güvenle bakmaları ve kendi kendilerine yetmeleri ögretilmekte, gayemizi insanlarımızın mutluluğu olduğuna hem yaptıklarımızla, hem söylediklerimizle ortaya koyuyoruz.

     Bağcılar' da yaşayan engellilerimiz için açtığımız Rehabilitasyon Merkezimiz de aynı gayeye hizmet ediyor. İlçemizdeki bedeni ve zihni engellilerimizin tedavisi , topluma kazandırılması için en modern donanıma sahip Rehabilitasyon Merkezi'ni kurduk.Merkezimizde;

 - Hidroterapi havuzu
 - Eğitim birimleri
 - Fiziksel ve psikolojik tedavi birimleri
 - Toplantı salonları
 - Kütüphane
 - Sosyal ve aile hizmetleri bölümü
 - Çocuk oyun odaları
 
     Bağcılar Belediyesi Başak Engelliler Rehabilitasyon Merkezi 5 katlı bir merkez ve parktan oluşmaktadır. Rehabilitasyon merkezinde idari odaların yanında 1 bekleme odası, 1 iş-uğraşı odası, 12 bireysel terapi odası, 2 duyu algı odası,  okuma yazma sınıfı,  yemekhane, personel dinlenme odası, 3 fizyoterapi odası, 3 grup odası ve aynı zamanda bilgisayar ve eğitim odası bulunmaktadır.

     Kurumda konusunda uzman 3 çocuk gelişimi eğiticisi, 3 fizyoterapi uzmanı, 3 hidroterapi uzmanı, 2 psikolojik danışman ve rehber öğretmen, 2 psikolog, 1 sınıf öğretmeni, 1 özel eğitimci, 2 ofis elemanı, 5 çocuk eğiticisi, 2 hizmetli ve 3 şoför hizmet vermektedir.


Engelliler Rehabilitasyon Merkezi
Telefon Numaramız : (212) 489 20 50
Barbaros Mah.  18. Sk.  No:11 Bağcılar - İSTANBUL