Ertuğrulgazi Parkı ve Osmanlı Konağı açıldı

Ertuğrulgazi Parkı ve Osmanlı Konağı açıldı

İlçeyi nostalji bahçeleri ve yöresel mimarilere uygun tesislerle donatan Bağcılar Belediyesi, Ertuğrulgazi Parkı ve Osmanlı Konağı’nı da tamamladı. Tesis Emine Erdoğan’ın katılımı ile açıldı.

Bağcılar Belediyesi, ilçeyi nostalji bahçeleri ve yöresel mimari yapılarla donatıyor. Üzüm bağı, kiraz ve kayısı bahçeleri ile Malatya yöresel mimarisine uygun Malatya Konağı’nı tamamlayarak hizmete açan Bağcılar Belediyesi şimdi de Ertuğrulgazi Parkı ve Osmanlı Konağı’nı tamamladı. İnönü Mahallesi’nde inşası tamamlanan tesis Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımı ile hizmete açıldı.

Açılışı yapılan Ertuğrulgazi Parkı ve Osmanlı Konağı mahallenin yeşil alan ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, mahalle sakinlerinin gezmeleri, spor ve piknik yapabilmelerine de imkan sağlıyor. Park 4 bin 307 metre kare alandan oluşuyor. Osmanlı Konağı ise 207 metre kare alan üzerine inşa edildi.

VATANDAŞLAR SPOR DA YAPABİLECEK

Park alt ve üst olmak üzere iki kademeden oluşuyor. Alt kademede spor alanı, yürüyüş yolu ve fitness alanı yer alırken, üst kademede ise çocuk oyun alanları, çardak, oturma mekanları ve piknik masaları bulunuyor.

Parkının inşasını kısa bir sürede tamamlayarak hizmete açtıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Başbakanımız eşi sayın Emine Erdoğan Hanımefendi açılışımıza katılarak bizleri onurlandırmıştır. Kendilerine, şahsım ve tüm Bağcılar halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. Emine Erdoğan ise parkı çok beğendiğini ifade ederek, “Bağcılar için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.